گل ها

حسن یوسف گیاهی زیبا

شرایط نگهداری از گل حسن یوسف

حسن یوسف : 

حسن یوسف گیاهی زیبا و بسیار متنوع است که در رنگ ها و نقش های متفاوت دیده می شوند.

این گیاه مناسب آپارتمان است و نگهداری از آن آسان می باشد .

با سایت دانه برفی همراه ما باشید تا بیشتر در مورد این گونه ی زیبا اطلاعات کسب کنید.

گیاه حسن یوسف به نور بسیار زیادی نیاز دارد .

اگر نور خانه شما کم است ، و نور گیری خوبی ندارد ، به شما پیشنهاد می کنیم که

این گیاه را خریداری نکنید 

به طور کلی گل حسن یوسف بومی مناطق استوایی و مناطق شرق آسیا می باشد .

برای شادابی حسن یوسف باید بدانید : 

نور

این گل برای زیبایی بیشتر برگ هایش ، نیاز نوری بسیار بالا و غیر مستقیم دارد ، بهترین مکانی که پیشنهاد می شود در پشت پنجره های جنوبی می باشد . اگر گل شما برای رشد خود نور کافی نداشته باشد ، گیاه به صورت علفی رشد می کند ( یعنی به صورت عمودی رشد می کند ) . البته نور شدید خورشید هم باعث سوختن و زرد شدن برگها و از بین رفتن گیاه می شود .

آبیاری :

این گل به آبیاری زیادی نیاز دارد ، سعی کنید همیشه خاک گلدان آن مرطوب باشد . اجازه ندهید که خاک گلدان خشک شود ، یکی از نشانه های کم آبی گیاه بی حال بودن برگ های آن می باشد . البته آبیاری بیش از حد تعادل نیز باعث پژمردگی گیاه می شود . این گیاه در فصل های سرد ( پاییز و زمستان ) به آبیاری کمتری نسبت به فصل های گرم ( بهار و تابستان ) نیاز دارد .

این مطلب را هم بخوانید !
فیکوس بنجامین کیست !

خاک : 

بهترین خاکی که پشنهاد می شود مخلوطی از ماسه و کوکوپیت می باشد . این گیاه به راحتی در خاک باغچه و خاک برگ نیز ریشه زایی می کند.

تکثیر : 

بهترین روش تکثیر حسن یوسف از طریق قلمه می باشد .

قلمه ای به طول ۱۵ سانتی متر از گیاه مادر را از زیر بند یا همان گره جدا کنید .

برگ های پایین را تا قسمتی که در خاک قرار می گیرند جدا کنید و در خاک مخلوطی از ماسه و کوکوپیت بکارید . دوستانی که ماسه و کوکوپیت در دسترس ندارند این گیاه را می توانند در آب به راحتی ریشه زایی نمایند . طبق شرایط ریشه زایی گیاه نور باید کم باشد . دما باید بین ۱۸ تا ۲۵ درجه سانتی گراد و هفته ای یک مرتبه به قلمه ها آب بدهید .

غبار پاشی بهتر است هفته ای دو مرتبه روی برگهای گل حسن یوسف انجام گیرد .

گل حسن یوسف را در هر فصلی می توانید تکثیر نمایید .

تعویض گلدان ها و هرس  : 

گیاه حسن یوسف رشد سریعی دارد .

این گیاه حدودا ۶۰ سانتی متر در سال رشد می کند ، برای تعویض گلدان های حسن یوسف خود می توانید به زیر گلدان نگاه کنید ، اگر چنانچه در کف گلدان ریشه دیده شد ، گیاه را به گلدان بزرگتری انتقال دهید . برای هرس گل حسن یوسف می توانید با روشی بسیار ساده جوانه های تازه نوک برگ ها را با دست جدا کنید .

این مطلب را هم بخوانید !
اپونتیا میکروداسیس

آفت ها و بیماری های  : 

یکی از شایع ترین آفات این گیاه ، شپسک آرد آلود می باشد .

به گیاه خود نگاه کنید ، اگر کیسه های پنبه ای شکل را در زیر برگ ها و ساقه های آن مشاهده نمودید ، بدانید که گیاه حسن یوسف شما به شپشک آرد آلود مبتلا شده است . شپشک آرد آلود آفتی است که به سختی از بین می رود و ممکن است شما را کمی به زحمت بیاندازد . برای مقابله با آن می توانید با یک عدد مسواک آنها را جدا کنید البته این کار به صورت ۱۰۰% جواب گو نخواهد بود و همزمان می توانید برای از بین بردن این آفت از سموم شیمایی مانند کنفیدور و … استفاده نمایید .

نکات : 

این گل آب و هوای مرطوب گلخانه ای را ترجیح می دهد .

گل حسن یوسف را به صورت منظم آبیاری کنید البته آبیاری زیاد هم باعث زرد شدن و کم رنگ شدن برگ گیاه می شود .خاکی که برای آن در نظر می گیرید باید دارای زهکشی مناسبی باشد ، ریشه ها در خاک سبک به خوبی رشد می کنند پس بنابراین خاک گل حسن یوسف باید سبک باشد .

برچسب ها

دانه برفی

باعث افتخار ماست که با ارائه اطلاعات به شما عزیزان ، در زیبایی منازل و محیط اطراف شما نقش داشته باشیم .

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

avatar
بستن